آمریکا برای انتخابات عراق برنامه دارد / موشک‌های گراد حزب‌الله در کمین اسرائیل / رامی حمدالله نخست‌وزیر دولت وفاق ملی فلسطین از یک سوءقصد جان سالم به در برد ۱۳۹۶/۱۲/۲۲


آمریکا برای انتخابات عراق برنامه دارد

   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

Image result for ‫آمریکا برای انتخابات عراق برنامه دارد‬‎

یک جریان سیاسی در عراق از حضور نیروهای آمریکایی در مناطق سنی‌نشین و احتمال دستکاری و نفوذ در انتخابات پارلمانی عراق توسط این نیروها، ابراز نگرانی کرد.
«نعیم‌ العبودی»  سخنگوی حزب «عصائب اهل‌الحق» عراق گفته که باقی ماندن نیروهای آمریکایی در مناطق سنی‌نشین عراق، در آستانه انتخابات سراسری این کشور، نگران‌کننده است.آمریکایی‌ها علاوه بر سفارتخانه عریض و طویلی که در بغداد دارند، در استان‌های شمالی و غربی عراق نیز نیرو دارند. شمار دقیق این نیروها مشخص نیست. یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد،  نیروهای آمریکایی در حال بازسازی  پایگاه نظامی خود در موصل هستند. این بزرگترین پایگاه آمریکا در عراق است.به گزارش فارس، العبودی گفت:  استقرار آمریکایی‌ها در مناطق  سنی‌نشین، در شرایطی که به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی کشور نزدیک می‌شویم، بسیار نگران‌کننده است.


ژنرال صهیونیست هشدار داد
 موشک‌های گراد حزب‌الله در کمین اسرائیل  
ژنرال عالی‌رتبه رژیم صهیونیستی می‌گوید موشک‌های گراد حزب‌الله در کمین «اسرائیل» هستند و این چیزی است که سرویس امنیتی «اسرائیل» از آن بیم دارد.
مقامات نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی باز هم نگرانی و ترس خود از موشک‌های حزب‌الله را به زبان آورده و اعتراف کردند، «هیچ نقطه اسرائیل» از تیررس موشک‌های مقاومت در امان نیست. ژنرال عالی رتبه صهیونیست که با پایگاه خبری عبری زبان «والا» گفت‌و‌گو کرده در این باره گفته، «موشک‌های گراد حزب‌الله تا عمق 40 کیلومتری شمال و جنوب پیش خواهد رفت و این چیزی است که سرویس امنیتی اسرائیل از آن بیم دارد.... قطر این موشک‌ها ۱۲۲ میلی‌متر است و قابلیت حمل کلاهک‌های انفجاری به وزن شش کیلو و نیم را دارد.» به گفته این ژنرال که نامش فاش نشده، موشک‌های ۵۰۰ تنی «برکان» با برد فقط چند کیلومتر و قابلیت حمل کلاهک‌های انفجاری نیز موجب نگرانی اسرائیل است.
به گزارش تسنیم به نقل از رای الیوم، این ژنرال صهیونیست همچنین یادآور شد که جنبش‌های حزب‌الله و حماس و سایر گروه‌ها در غزه و شبه‌جزیره سینا مقادیر زیادی موشک در اختیار دارند.
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ این رژیم اخیرا اذعان کرده بود از زمان جنگ ۱۹۶۷ اسرائیل در هیچ جنگی با عرب‌ها پیروز نشده است.
از سوی دیگر برخی رسانه‌های صهیونیست نیز تاکید کردند که جبهه داخلی این رژیم تحمل 4000 موشکی را که حزب‌الله در روز اول جنگ شلیک خواهد کرد، ندارد و جنگ آینده با گذشته کاملا متفاوت خواهد بود و «قلب اسرائیل با وجود برتری نظامی به میدان نبرد تمام عیار تبدیل خواهد شد.»


رامی حمدالله نخست‌وزیر دولت وفاق ملی

فلسطین از یک سوءقصد جان سالم به در برد

Image result for ‫رامی حمدالله نخست‌وزیر دولت وفاق ملی فلسطین از یک سوءقصد جان سالم به در برد‬‎

تیر‌اندازی و انفجار بمب در مسیر هیئت تشکیلات خودگردان فلسطین به نوار غزه منجر به زخمی شدن 7 نفر شد. «رامی حمدالله»، نخست‌وزیر دولت وفاق ملی فلسطین از این سوءقصد، جان سالم به در برد.
طبق گزارش‌های رسیده، این انفجار کاروان خودروهای«رامی‌حمدالله»، نخست‌وزیر دولت وفاق ملی فلسطین و «ماجد فرج»، رئیس‌اطلاعات فلسطین را در زمان ورودشان به باریکه غزه (نزدیک گذرگاه بیت حانون) هدف قرار داد.
به گزارش خبرگزاری قدس، عاملان این حمله، ۳ خودروی بمب‌گذاری شده را منفجر و به سمت محافظان آنها نیز تیراندازی کردند. به دنبال این انفجار 7 نفر دچار آسیب دیدگی سطحی شدند، اما رامی حمدالله و ماجد فرج از این حمله جان سالم به در بردند. منابع فلسطینی از آغاز تحقیقات وزارت کشور غزه درباره این انفجار خبر داده‌اند با این وجود «محمود عباس» رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین، حماس را مسئول این انفجار اعلام کرد!
یک منبع در دولت وفاق ملی فلسطین گفته، هدف رامی حمدالله در سفر به غزه دیدار با برخی از رهبران جنبش حماس و گفت‌و‌گوی جدی درباره اجرای پرونده آشتی ملی و شرایط و اوضاع بحرانی باریکه غزه بود. هیئتی از مقامات سازمان اطلاعات عمومی مصر برای پیگیری توافقنامه آشتی ملی و سازوکارهای اجرای این توافقنامه در منطقه تحت محاصره باریکه غزه، از دو هفته پیش وارد این منطقه شده است.
تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته اما صهیونیست‌ها بارها از تریبون‌های رسمی اعلام کرده‌اند، قصد ترور رهبران مقاومت را دارند.
استفاده از پهپاد برای حمله به تظاهرکنندگان!
خبر دیگر اینکه، ارتش رژیم صهیونیستی برای نخستین بار برای مقابله با تظاهرکنندگان فلسطینی از پهپاد استفاده کرد.
به گزارش ایسنا، روزنامه هاآرتص در این باره نوشته: «استفاده از پهپاد معمولا برای فیلمبرداری استفاده می‌شود اما اسرائیل این بار به طور آزمایشی از طریق آن اقدام به متفرق کردن تظاهرکنندگان با گاز‌اشک آور کرد. سازندگان این سلاح می‌گویند سربازان اسرائیلی می‌توانند از طریق این پهپاد از مسافت‌های بسیار دور تظاهرکنندگان را متفرق کنند.» قرار است این پهپاد از سوی گارد مرزی رژیم صهیونیستی که در کرانه باختری نیز حضور دارند، استفاده شود. تظاهرات بی‌وقفه و مداوم فلسطینی‌ها پس از تصمیم ترامپ برای انتقال سفارت به قدس صهیونیست‌ها را بی‌نهایت آشفته و دستپاچه کرده طوری که برای نجات خود از این وضعیت به هر راهی متوسل می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.