انفجارهای زنجیره‌ای در تگزاس/ وحشت سراسر ایالت را فرا گرفت/آمریکا و فرانسه سوریه را به حمله نظامی تهدید کردند! ۱۳۹۶/۱۲/۲۲


انفجارهای زنجیره‌ای در تگزاس

وحشت سراسر ایالت را فرا گرفت

   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

Image result for ‫انفجارهای زنجیره‌ای در تگزاس‬‎
انفجار پی در پی 2 بسته انفجاری در شهر آستین ایالت تگزاس و کشف یک بسته مشکوک مقابل کاخ سفید علاوه بر اینکه جان 2 شهروند آمریکایی را گرفت و کاخ سفید را تعطیل کرد، باعث وحشت مردم این مناطق شده است.
مقام‌های پلیس در شهر «آستین» در ایالت تگزاس آمریکا می‌گویند در 3 حادثه مرتبط به هم سه بسته انفجاری منفجر شده که بر اثر آن دو نفر کشته شده و دو زن مجروح شده‌اند. بعد از انفجار دو بسته در خانه‌های مسکونی در شهر «آستین»، مرکز ایالت «تگزاس» آمریکا، یک نوجوان کشته شد و دست‌کم دو زن دیگر به شدت مجروح شدند. مقام‌های پلیس در آمریکا این دو انفجار را با انفجار جداگانه‌ای که حدود دو هفته پیش اتفاق افتاد و در جریان آن یک نفر کشته شد، مرتبط می‌دانند.
 به گزارش فارس، پلیس «آستین» هم روز دوشنبه اعلام کرد تماس تلفنی درباره انفجار اول را ساعت 06:45 صبح به وقت محلی درباره یکی از محله‌های واقع در شمال شرق این شهر دریافت کرده است. در این حادثه نوجوانی 17 ساله بسته‌ای را جلوی درب منزل پیدا کرد، آن را به داخل خانه آورد که بسته بعد از باز کردن در آشپزخانه، منفجر شد.  به گفته «برایان مانلی»، رئیس ‌اداره پلیس «آستین» «این انفجار بسیار شبیه انفجار دیگری است که روز 2 مارس(11 اسفند) در آستین به وقوع پیوست.» رئیس ‌پلیس، در یک کنفرانس خبری دیگر روز دوشنبه گفت این اداره ساعت 11:50 دقیقه صبح هم تماس‌هایی درباره یک تماس دیگر در جنوب شرق آستین دریافت کرده است. در این حادثه، که حادثه دوم روز دوشنبه بود، یک زن مسن 75 ساله نیز بعد از باز کردن بسته‌ای که بیرون منزلش پیدا کرده بود به شدت مجروح و در بیمارستان بستری شد. علت وقوع این حملات هنوز مشخص نیست، اما پلیس با توجه به نژاد قربانیان گفته احتمال دارد نفرت‌های نژادپرستانه انگیزه حمله باشد. «می‌دانیم که هر دو خانه‌ای که این بسته‌ها را دریافت کردند متعلق به آفریقایی‌تبارها بودند،‌ نمی‌توان انکار کرد که نفرت نژادی در بطن این جرائم بوده، اما نمی‌گوییم که دلیل آنها قطعا این امر بوده است.» فردی که در حمله ۲ مارس(11 اسفند) کشته شد و نوجوانی که روز دوشنبه کشته شد هر دو سیاه‌پوست بودند. زن مسنی که مجروح شد هم هیسپانیک (اسپانیایی‌تبار) است.
 در حادثه‌ای دیگر رسانه‌های آمریکایی بامداد سه‌شنبه از تعطیل شدن کاخ سفید به دلیل کشف بسته مشکوک خبر دادند. سرویس مخفی آمریکا اعلام کرده همزمان با تحقیقات بر روی این بسته ورود عابران پیاده و خودروها به این منطقه، ممنوع شده است، اما اندکی بعد شرایط عادی اعلام شد. جزئیاتی درباره بسته مشکوک در رسانه‌ها منتشر نشد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در زمان این حادثه داخل کاخ سفید بود. کاخ سفید در طول یک سال گذشته با هشدارهای امنیتی فراوانی مواجه شده است. در مهم‌ترین حادثه، مارس سال ۲۰۱۷ مردی از حصار کاخ سفید بالا رفت و موفق شد قبل از بازداشت ۱۶ دقیقه در محوطه این کاخ راه برود. همچنین چند روز پیش یک مرد ۲۶ ساله مقابل کاخ سفید خودکشی کرد.در آستانه قلع و قمع کامل تروریست‌ها در غوطه‌شرقی
آمریکا و فرانسه سوریه را به حمله نظامی تهدید کردند!

Image result for ‫آمریکا و فرانسه‬‎
همزمان با نبرد نیروهای ارتش سوریه و مقاومت برای بازپس‌گیری آخرین مناطق اشغالی «غوطه شرقی»، آمریکا و فرانسه دمشق را به حمله نظامی تهدید کرده و تلاش‌های مذبوحانه خود را برای حمایت از تروریست‌ها و سرپا نگه داشتن آنها، شدت دادند.
طی روزهای جاری هر لحظه احتمال می‌رود که تروریست‌ها دست به یک حمله شیمیایی در غوطه شرقی بزنند، و متعاقب آن نیز، آمریکا و فرانسه اهدافی را در خاک سوریه، هدف قرار دهند. علت این پیشگویی، سناریوی شیمیایی سه قسمتی است؛ در بخش نخست، آمریکا و فرانسه دولت دمشق را در مورد هرگونه حمله شیمیایی، تهدید می‌کنند. اجرای بخش دوم سناریو به گردن تروریست‌هاست، بدین ترتیب که ابتدا از سلاح شیمیایی علیه مردم استفاده می‌کنند و سپس، انگشت اتهام را به سمت دمشق می‌گیرند. مرحله سوم سناریو نیز بمباران و موشکباران اهداف خاصی در سوریه توسط جنگنده‌های فرانسوی و ناوهای آمریکایی است.
در حال حاضر، بخش نخست این سناریو، عملیاتی شده است؛ به گزارش تسنیم، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه گفت، در صورتی که ارتش سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کند و غیرنظامیان را در سوریه هدف قرار دهد، پاریس آماده است حملات هدفمندی را علیه هرگونه تأسیسات در سوریه انجام دهد.
همزمان، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت، در صورت نیاز، آمریکا آماده دخالت در سوریه است، همانند کاری که در گذشته انجام داده‌ایم.
علاوه بر هیلی، یک مقام وزارت خارجه آمریکا دیروز گفت، آمریکا خواستار نشست فوری در اردن برای بررسی اوضاع جنوب غرب سوریه شده است. منطقه مذکور از جمله نواحی کاهش تنش در سوریه است. منظور وی از تشکیل نشست، این است که شرکت‌کنندگان در نشست ثابت کنند، دمشق آتش‌بس را نقض کرده است.
واکنش بشار جعفری
به گزارش خبرگزاری فارس، «بشار جعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، اظهارات روز سه‌شنبه نیکی هیلی علیه دمشق را «تحریک‌آمیز» خواند و اعلام کرد که اظهارات این مسئول آمریکایی، تشویق مستقیم تروریست‌ها برای استفاده از «سلاح شیمیایی» است.
وی همچنین از شورای امنیت خواست تا به اشغالگری آمریکا در اراضی سوریه پایان دهد و جنایات ضد بشری آن علیه مردم سوریه را متوقف کند.
جعفری درباره اوضاع غوطه شرقی ریف دمشق گفته که دولت سوریه دو گذرگاه را برای خروج اهالی غوطه شرقی باز کرده است، اما تروریست‌ها و حامیان آن که برخی از آنها از اعضای شورای امنیت هستند، مانع‌تراشی می‌کنند.
بشار جعفری به حملات رسانه‌ای غرب علیه سوریه به ویژه همزمان با پیشروی‌های ارتش سوریه در برابر تروریسم اشاره کرد و گفت: کشورهای غربی پس از بستن سفارتخانه‌های خود در دمشق، به اطلاعاتی با هدف فتنه‌انگیزی در شورای امنیت دست می‌یابند.
عفرین
به گزارش ایسنا، ارتش سوریه ظهر دوشنبه پس از عقب‌نشینی نیروهای کرد موسوم به «یگان‌های مدافع خلق»، گذرگاه «الزیاره» در 10 کیلومتری جنوب شرق عفرین را به طور کامل از این یگان‌ها تحویل گرفته و پرچم سوریه را در آنجا به اهتزاز درآورده‌اند. این اقدام می‌تواند مقدمه‌ای برای ورود ارتش سوریه به عفرین باشد.
این اقدام ارتش سوریه در حالی صورت می‌گیرد که ارتش ترکیه تمام قوت خود را برای تسلط بر این شهر به کمک «ارتش آزاد»، به کار گرفته است.


 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.