اگر قدرت‌های دنیا به ما حمله نمی‌کنند به خاطر اقتدار و حکم جهاد معقول ماست ۲۹/ ۱۱ / ۱۳۹۵

حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران
اگر قدرت‌های دنیا به ما حمله نمی‌کنند
به خاطر اقتدار و حکم جهاد معقول ماست
  ۲۹/ ۱۱ / ۱۳۹۵

Image result for ‫حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی‬‎

امام‌ جمعه موقت تهران با اشاره به صحبت‌های مسئول امور اروپا که گفته اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری بود، گفت: این فریب است و اگر دنیا با ما نمی‌جنگد چون توان جنگ ندارد.
به گزارش تسنیم، حجت‌‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران  با بیان اینکه باید از همدیگر تقدیر و تشکر کنیم که این روحیه و بصیرت را داریم، تأکید کرد: امسال راهپیمایی ما از نظر حضور مردم افزایش چشمگیری داشت و به خصوص شهرستان‌هایی مثل مرکز استان فارس رکورد حضور را زد و مدال‌آور صحنه حضور مردم بود. در یزد، مهاباد و قم نسبت به سال‌های گذشته حضور بسیار زیاد بود.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی بیان داشت: این افزایش حضور مردم درس‌هایی دارد و معلوم می‌شود خدایی که شما را در انقلاب مقاومت بخشید و از شکنجه و تانک نترسیدید، در خیابان‌ها حضور یافتید، در 8 سال دفاع مقدس حضور داشتید و خسته نشدید و بعد در روز 9 دی آن پیروزی را خلق کرد، می‌خواهد ما را در دنیا به عنوان برترین مردم عالم معرفی کند.
امام‌ جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم ما با تلخی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، خاطرنشان کرد: مسئله گرانی، رکود و شیوع اعتیاد و تبعیض مسائلی است که مردم از مسئولان مطالبه می‌کنند.
وی با بیان اینکه برخی که در فتنه 88 سهم داشتند، زبان‌شان دراز شده و می‌خواهند آشتی ملی را مطرح کنند، تصریح کرد: چه کسی می‌خواهد با چه کسی آشتی کند؟ ملت یکپارچه هستند و با کسانی که با ولایت نساختند و بسیجی را برهنه و کتک زدند و انواع هتاکی‌ها را به شعائر امام(ره) و انقلاب کردند، هرگز آشتی نخواهند کرد.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به صحبت‌های مسئول امور اروپا که گفته اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری بود، اظهار داشت: این فریب است و اگر دنیا با ما نمی‌جنگد چون توان جنگ ندارد. در 8 سال جنگ تحمیلی شرق و غرب با ما جنگیدند. ملت ما تا آخر ایستاده‌اند و عقب‌نشینی نمی‌کنند و اگر قدرت‌های دنیا به ما حمله نمی‌کنند به خاطر اقتدار و روحیه دینی ما و حکم جهاد معقول ماست. می‌خواهند افکار ما را به برجامی که خاصیتی نداشت، توجه دهند و از طرفی حواس مسئولان را از دو جنگ اقتصادی و فرهنگی و اقتصاد مقاومتی که رهبر عزیز ما به مسئولان تفهیم کردند، پرت کنند.
امام‌ جمعه موقت تهران تأکید کرد: مسئولان واجب است برای ادای دین به مردمی که 22 بهمن آمدند به مشکلات اقتصادی حساسیت نشان دهند و توضیح دهند چه کرده‌اند؟ مردم به سفره‌شان و به جوان‌هایی که در خانه هستند، نگاه می‌کنند، باید چاره‌ای اندیشید.
سازمان کنفرانس اسلامی خاصیت خود را از دست داده است
کاظم جلالی، سخنگوی ششمین اجلاس انتفاضه فلسطین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: دنیای اسلام به جای وحدت و اتحاد، دچار اختلافاتی شده که این نیز نشات گرفته از دخالت‌های قدرت‌های فرامنطقه‌ای است.
به گزارش تسنیم، وی اظهار داشت: سیاست‌های غربی آمریکایی با ارتجاع منطقه باعث شده که امروز منطقه ما به این وضع اسف‌ بار دچار شود.جلالی یکی از طرح‌های رژیم‌صهیونیستی و غربی‌ها برای مقابله با مسلمانان را پروژه اختلاف‌افکنی درونی و شکاف میان ملت‌های مسلمان در دنیا دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب سال‌هاست که این موضوع را به ملت‌ها و دولت‌های منطقه هشدار داده‌اند، اما هیچ‌ کسی به آن توجه نمی‌کند.
سخنگوی ششمین اجلاس انتفاضه فلسطین با انتقاد از روند تصمیم‌گیری‌ها در سازمان کنفرانس اسلامی، تصریح کرد: این سازمان به جای اینکه اولویت اصلی‌اش موضوع فلسطین باشد به موضوعات منطقه‌ای می‌پردازد. امروز سازمان کنفرانس اسلامی خاصیت خود را از دست داده و با به صحنه آوردن کشورهای مرتجع عربی تصمیمات دیگری می‌گیرد.جلالی یکی دیگر از اقدامات ضداسلام توسط رژیم‌صهیونیستی در مسجد‌الاقصی و فلسطین را منع پخش اذان از این مسجد دانست و تصریح کرد: آنها با ابزارهای آشکار و پنهان و عقیم‌سازی جوانان و نوجوانان اقدام به نسل‌کشی مسلمانان در فلسطین و نوار غزه کرده‌اند و اخیرا نیز قانونی را برای مشروعیت‌بخشی به شهرک‌نشینان تصویب کرده‌اند که این قانون به قدری مزخرف بود که صدای آشپزها را هم در آورد.
مردم از بی‌عرضگی مدیران و پیوند زدن همه موضوعات به برجام گله‌مند هستند
به گزارش تسنیم، محمدرضا گلرو منفرد، نماینده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور نیز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار داشت: افرادی که با مدیریت غلط خود و با دلباختگی به وعده‌های دروغین قدرت‌های غربی از عمل به وظایف خود عاجز هستند، باید جای خود را به جریان انقلابی و مومن بدهند. بیش از هر زمانی کشور نیاز به مدیرانی دارد که ظرفیت‌های کشور را بدانند و با اتکا به توان داخلی، کشور را مدیریت کنند.
وی گفت: مردم از مسئولی که به جای خدمت به مردمی که ذخیره‌های واقعی نظام هستند، نجومی بگیران خائن را ذخیره نظام می‌نامند گله‌مندند، کارگران از وزیری که با بی‌توجهی به وضعیت صنایع چنین رکود کم سابقه‌ای را حاکم کرده، گله‌مندند. تولیدکنندگان از مدیری که با 2 برابر کردن واردات کالا از چین تولید با کیفیت ملی را به خاک سیاه نشانده‌، گله‌مندند. مردم از بی‌توجهی‌ها به آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد، طلاق و حاشیه‌نشینی گله‌مندند.
گلرو منفرد خاطرنشان کرد: مردم و دانشجویان از بی‌عرضه‌گی مدیران داخلی و پیوند زدن همه موضوعات به برجام گله‌مند هستند. شخص وزیر نفت که قبل از برجام با دفاع تمام قد از آن وصول آن را موجبات پیشرفت در صنعت نفت عنوان می‌کرد، اکنون چه پاسخی برای اظهارات مدیر شرکت توتال دارد که می‌گوید سرمایه‌گذاری در ایران به تصمیم‌گیری آمریکا منوط می‌کند. آقای وزیر صنعت که اصرار فراوانی برای انعقاد قراردادهای محرمانه دارد، بد نیست درباره چرایی تعطیلی ارج تهران و پلی‌اکریل اصفهان پاسخگو باشد. آقای وزیری که با تحقیر مردمش ورود یک هواپیمای مسافربری به ایران را جشن می‌گیرد، بد نیست در پایان مسئولیتش از اقداماتش برای خانه‌دار کردن مردم و از کارنامه‌اش در توسعه ریلی و جاده‌ای کشور بگوید.
وی گفت: ما بیان این حقایق را وظیفه خود می‌دانیم و دست از آن نمی‌کشیم، هر چند در این روزها عده‌ای که سال‌ها از لزوم طرحی در مجلس سخن می‌گویند که امکان سوال پرسیدن از مخالفان را می‌گیرد، همان‌ها که روزی شعارشان زنده باد مخالف من بود در عمل به دنبال زندانی کردن سوال‌کننده از من هستند. از آنجا که چنین قانونی به شدت تفسیرپذیر بوده و می‌تواند ماهیت فعالیت نقادانه جنبش دانشجویی را نشانه بگیرد، قاطعانه با تصویب آن مخالف و از بیان انتقادات صادقانه خود دست نخواهیم کشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.