تلگرام در روسیه فیلتر شد/ ارتش عراق پاکسازی مناطق مرزی سوریه، اردن و عربستان را آغاز کرد/ بمباران دیوانه‌وار یمن از سوی جنگنده‌های آل سعود ۱۳۹۷/۰۱/۲۷


تلگرام در روسیه فیلتر شد

  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

Image result for ‫تلگرام در روسیه فیلتر شد‬‎
با اعلام سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه، پیام‌رسان تلگرام به صورت کامل در این کشور فیلتر شد.
  در ماه‌های اخیر زمزمه‌های فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام در روسیه مطرح و در روزهای گذشته به اوج خود رسیده بود. در نهایت نیز این پیام‌رسان فیلتر شد. به گزارش فارس، سازمان نظارت بر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه دیروز اعلام کرد که روند فیلترینگ پیام‌رسان «تلگرام» در این کشور از صبح شروع و در نهایت به پایان رسد.
دیروز الکساندر ژاروف رئیس این سازمان در مصاحبه با خبرگزاری «اینترفکس» ضمن اعلام آغاز فیلترینگ تلگرام، تاکید کرد اقداماتی را نیز برای مقابله با راه‌های دور زدن فیلترینگ تلگرام اندیشیده‌اند که به زودی اجرایی خواهد شد. «ژاروف» همچنین اعلام کرده که رسما از سرویس‌های ارائه اپلیکیشن‌های موبایل از جمله «اپ‌استور» و «گوگل‌پلی» خواسته‌اند تا این پیام‌رسان را از دسترسی کاربران روس خارج کنند.
روند فیلترینگ تلگرام در روسیه بعد از دستور دادگاه عالی مسکو (تاگانسکی) آغاز شده است. دادگاه مسکو بعد از بررسی درخواست سازمان نظارت بر ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه، به فیلتر شدن و ممنوعیت دسترسی به تلگرام رای مثبت داد. بعد از اعلام این حکم بود که وکلای این پیام‌رسان به رسانه‌ها گفتند که برای رفع ممنوعیت تلگرام، به این دادگاه درخواست تجدید نظر خواهند داد.
چند هفته قبل دولت روسیه به شرکت تلگرام برای تحویل دادن سیستم رمزنگاری پیام‌های این نرم‌افزار اولتیماتوم داده بود اما «پاول دوروف» سازنده این پیام‌رسان ضمن امتناع از این کار، حاضر به همکاری با روسیه نشد. سازندگان این پیام‌رسان اخیرا نیز اعلام کردند که به زودی از ارز مجازی به نام «گرام» رونمایی خواهند کرد!


ارتش عراق پاکسازی مناطق مرزی سوریه، اردن و عربستان را آغاز کرد


Image result for ‫ارتش عراق پاکسازی مناطق مرزی سوریه، اردن و عربستان را آغاز کرد‬‎

نیروهای ارتش عراق عملیات پاکسازی مناطق مرزی این کشور با سوریه، اردن و عربستان را آغاز کرده‌اند.
  نیروهای ارتش عراق که مدت‌هاست همه مناطق شهری این کشور را از لوث عناصر «داعش» پاکسازی کرده‌اند، حالا عملیات بزرگی را برای پاکسازی مناطق دورافتاده غربی آغاز کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، «یحیی رسول» سخنگوی مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای امنیتی عراق اعلام کرده: «عملیات پاکسازی مناطق غرب استان نینوا، سنجار و نزدیک به مرزهای سوریه در غرب عراق آغاز شده است.»
به گفته رسول، علاوه بر مناطق فوق، مسیر بزرگراه عراق - اردن واقع در نزدیکی خطوط مرزهای عراق با اردن و عربستان هم از حضور عناصر تروریستی پاکسازی می‌شود.
منبع فوق به نقل از سخنگوی وزارت کشور عراق نیز گزارش داده، نیروهای عراقی در شهر موصل یک تونل سه طبقه را هم کشف کردند.
طبق این گزارش مقر داعش در این تونل‌ها قرار داشت و عملیات جنایتکارانه تروریست‌ها از این مقر، مدیریت و هدایت می‌شده است.
«حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق، 20 تیرماه گذشته آزادی شهر موصل از چنگ داعش را رسما اعلام کرد.


بمباران دیوانه‌وار یمن از سوی جنگنده‌های آل سعود

Image result for ‫بمباران دیوانه‌وار یمن از سوی جنگنده‌های آل سعود‬‎

جنگنده‌های سعودی در مدت 24 ساعت بیش از ۴۰ بار مناطق مختلف یمن را هدف بمباران هوایی خود قرار دادند.

حملات وحشیانه عربستان به یمن همچنان ادامه دارد و گویا برتری موشکی یمن باعث نوعی جنون در دربار سعودی شده است. از این رو دیروز رسانه‌های عربی گزارش دادند که در 24 ساعت گذشته جنگنده‌های سعودی بیش از 40 نوبت به استان‌های مختلف یمن حمله کردند. جنگنده‎های ائتلاف سعودی روز یکشنبه منطقه «الابطح» در شهرستان قاره استان حجه را بمباران کردند که بر اثر آن راننده یک خودرو و یک زن جان خود را از دست دادند. ائتلاف سعودی همچنین دو منطقه «حرض» و «میدی» استان حجه واقع در غرب را ۱۰ بار هدف قرار دادند. استان «صعده» واقع در شمال یمن نیز شاهد حملات هوایی عربستان به ساختمان دادگستری در منطقه «غمار» شهرستان مرزی «رازح» و بمباران مخزن آب در منطقه «طلان» در شهرستان «حیدان» بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.