دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس: اگر انگلیس حمله به سفارت را جبران نکند سطح روابط را کاهش می‌دهیم ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس:
 اگر انگلیس حمله به سفارت را جبران نکند سطح روابط را کاهش می‌دهیم
 ۱۳۹۶/۱۲/۲۱

Image result for ‫محمدجواد جمالی نوبندگانی دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس‬‎
دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس، با‌ اشاره به حمله فرقه شیعه انگلیسی به سفارت ایران در لندن گفت: اگر این حادثه جبران نشود، خواستار کاهش سطح روابط سیاسی با انگلیس خواهیم بود.
محمدجواد جمالی نوبندگانی دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با‌اشاره به تحرکات اخیر فرقه شیرازی‌ها و حمله آنها به سفارت کشورمان در لندن، اظهار داشت: اگر با دقت نگاه کنیم، در روزها و هفته‌های اخیر، حلقه جدیدی از اقدامات علیه جمهوری اسلامی در حال شکل گرفتن است.
جمالی نوبندگانی در توضیح این مسئله گفت: از جمله این اقدامات، کنفرانس چهارجانبه اعراب در روزهای گذشته بوده است که جمهوری اسلامی را محکوم کردند، همچنین دیدار مقامات آمریکایی و صهیونیستی و اتخاذ مواضع علیه ایران و بعد سفر بن سلمان به لندن بوده که در آنجا، ایران، ترکیه و سوریه را محور شرارت توصیف کرد و متأسفانه علیرغم اینکه خون از چنگال او می‌چکد، استقبال خوبی از طرف دولت انگلستان از وی شد و خانم ترزامی و جانسون وزیر خارجه انگلیس هم به خوبی از او استقبال کردند.
وی خاطرنشان کرد: جالب است که در این دیدارها هیچ‌اشاره‌ای هم به جنایات عربستان سعودی در یمن نشد و حتی با صراحت اعلام کردند که ما حق را به عربستان می‌دهیم؛ به طوری که گویا یمن به عربستان حمله کرده است!
دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: پیش از این اقدامات هم قطعنامه‌ای درباره موضوع یمن و از طرف انگلستان علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد که البته با وتوی روسیه مواجه شد.
به گزارش مهر، جمالی نوبندگانی اظهار داشت: به نظر می‌آید همه این اقدامات برای دوشیدن بیشتر عربستان سعودی و مقامات آن انجام می‌شود؛ همانطور که ترامپ هم صدها میلیارد دلار اسلحه به سعودی‌ها فروخته است که به نظر می‌رسد یک مسابقه میان آنها در جریان است.
وی با بیان اینکه اینها چشمان خود را بر روی جنایات ضد بشری عربستان سعودی بسته‌اند، ادامه داد: در چنین شرایطی، برای خوش آمد بیشتر به ولیعهد سعودی، این ماجرا را توسط گروهی مانند فرقه شیرازی‌ها که از طرف دولت انگلستان حمایت می‌شود و بین مذاهب اسلامی تفرقه‌افکنی می‌کند، رقم زدند.
دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اقدام فرقه شیرازی‌ها در حمله به سفارت کشورمان برخلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی بوده، تأکید کرد: حتماً دولت انگلستان باید هم مسئولیت این حادثه را بپذیرد و هم آن را جبران کند و اگر جبران نکند، ما نمایندگان مجلس خواستار کاهش سطح روابط سیاسی با دولت انگلیس خواهیم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.