در پایان سفر ولیعهد سعودی به لندن : بیانیه ضد ایرانی انگلیس برای سعودی‌ها ۱۴ میلیارد دلار آب خورد ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

در پایان سفر ولیعهد سعودی به لندن:
بیانیه ضد ایرانی انگلیس برای سعودی‌ها 14 میلیارد دلار آب خورد
  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

Image result for ‫در پایان سفر ولیعهد سعودی به لندن: بیانیه ضد ایرانی انگلیس برای سعودی‌ها 14 میلیارد دلار آب خورد‬‎
عربستان و انگلیس در پایان سفر ولیعهد سعودی به لندن، در بیانیه‌ای مشترک، ضمن متهم کردن ایران به دخالت در امور منطقه، خواستار خلع سلاح حزب‌الله لبنان شدند.
انگلیس در این بیانیه از تلاش‌های عربستان سعودی در مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع مالی آن تمجید کرده است!
این دو کشور بر افزایش تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، از طریق تبادل اطلاعات تأکید کردند و همچنین چندین یادداشت تفاهم برای تقویت همکاری‌های همه‌جانبه و افزایش قدرت دفاعی عربستان سعودی امضا کردند.
عربستان سعودی و انگلیس همچنین در این بیانیه، اتهام‌های بی‌اساس و ثابت ‌نشده علیه ایران مطرح کرده‌اند. این دو کشور، ایران را به ضرورت پایبندی به حسن همسایگی، عدم مداخله در امور کشورهای منطقه، پایان دادن به حمایت از «انصارالله» در یمن و خارج کردن نیروهای نظامی خود و حزب‌الله از یمن، دعوت کرده‌اند.
در این بیانیه، ریاض و لندن حمایت‌شان از دولت لبنان و ضرورت بسط حاکمیت آن بر سرتاسر لبنان و خلع سلاح حزب‌الله، اعلام کردند و مدعی شدند که با نقش بی‌ثبات کننده حزب‌الله باید مقابله کرد.
به گزارش تسنیم محمد بن‌سلمان، چهارشنبه برای انجام سفری سه روزه وارد لندن شد. سفر وی به لندن، با تظاهرات‌های اعتراضی گسترده‌ای علیه سیاست جنگ‌افروزی عربستان سعودی به‌ویژه درقبال یمن، همراه بود.
امضای انگلیس پای این بیانیه ضدایرانی 14 میلیارد دلار برای عربستان آب خورده است. لندن در این سفر موفق شد این میزان پول از بن‌سلمان بدو شد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.