رئیس‌جمهور چین تاکید کردک خیز پکن برای ارتش مدرن/ انقلاب بحرین ۷ ساله شد ۱۳۹۶/۱۱/۲۴رئیس‌جمهور چین تاکید کرد
خیز پکن برای ارتش مدرن
  ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

رئیس‌جمهور چین در جریان دیدار با مقام‌های ارشد نظامی این کشور و در آستانه سال جدید بر لزوم مدرنیزه کردن ارتش و دستیابی به پیشرفت‌های فنی تاکیدکرد.
بسیاری از کارشناسان معتقدند چین که طی دهه‌های گذشته توانسته خود را با هزینه آمریکا بالا بکشد و در نوک قله اقتصاد جهانی بایستد در دهه‌های آینده تبدیل به بزرگترین چالش امنیتی آمریکا هم خواهد شد. آنچه که سوء ظن آمریکا را برانگیخته افزایش سرمایه‌گذاری چین در بخش نظامی است. در همین رابطه رئیس‌جمهور چین در جریان دیدار خود با مقامات ارشد نظامی این کشور برای چندمین‌بار بر مدرن سازی توان نظامی چین تاکید کرده است
«شی جین پینگ» در بازدید از یک سایت پرتاب ماهواره در استان سیچوان، خطاب به افسران ارشد نظامی «تاکچین» گفته: «آنها باید با تعهد بیشتر و سرعت بالاتر برای تقویت قدرت چین در فضا تلاش کنند.» وی در این دیدار بر ارتقای جنگ افزارهای ارتش کشورش و سرمایه‌گذاری برای فناوری‌های نوین چون جنگنده‌های رادارگریز، ناوهای هواپیمابر و انواع موشک‌ها هم تاکید کرد.  «پینگ» همچنین بر آموزش نظامی براساس شرایط ضربتی به منظور تبدیل ارتش چین به نخستین نیروی نظامی جهان و پیشرفت نیروهای نظامی در بخش هوافضا، تاکید کرد. پکن سرمایه‌گذاری‌های زیادی را برای توسعه فناوری‌های جدید از جمله تولید جنگنده‌های رادارگریز، ناو هواپیمابر و موشک‌های پیشرفته انجام داده است.
چین همچنین قصد دارد موشک‌های ضد ماهواره و زیر دریایی‌های پیشرفته را نیز در اولویت برنامه‌های نظامی خود قرار دهد.رئیس‌جمهور چین بر لزوم آموزش نظامی تحت شرایط جنگی نیز تاکید کرده تا ارتش این کشور تبدیل به یک ارتش در کلاس و سطح جهانی شود.نیروی هوایی چین اخیرا اعلام کرده بود نسل جدید جنگنده‌های رادار‌گریز موسوم به «جی 20» را به مرحله عملیات جنگی رسانده است. چین امیدوار است تا با بهره‌برداری از این جنگنده، شکاف نظامی خود را هم با آمریکا کاهش دهد.انقلاب بحرین 7 ساله شد

Image result for ‫انقلاب بحرین 7 ساله شد‬‎

مردم بحرین به مناسب هفت ساله شدن «انقلاب ۱۴ فوریه» و در گرامیداشت یاد شهدا تظاهرات و تاکید کردند، هرگز تسلیم نخواهند شد.
انقلاب بحرین شاید، تنها انقلاب کشورهای عربی باشد که به رغم گذشت 7 سال از آن و حمایت‌های همه‌جانبه غرب و ارتجاع عرب از رژیم آل خلیفه، هنوز زنده مانده و منحرف هم نشده است. دیروز مردم بحرین به مناسب فرارسیدن هفتمین سالگرد انقلابشان در مناطق مختلف این کشور تظاهرات کردند و یاد شهدای انقلابشان را گرامی داشتند.
تظاهرات کنندگان با حمل پوسترهایی از تصاویر شهدای بحرین و دست نوشته‌هایی با مضامین «اراده ما قوی‌تر است» و «هنوز در صحنه‌ایم» شعارهایی علیه رژیم آل‌خلیفه و پادشاه بحرین سر داده و حمایت خود از «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان این کشور را اعلام کردند.
«ائتلاف جوانان 14 فوریه» روز گذشته از مردم خواست برای برگزاری هرچه با شکوهتر راهپیمایی بزرگذاشت هفتمین سالگرد انقلاب فوریه امروز هم به خیابان‌ها بیایند و به آل خلیفه نشان دهند که در اراده آنان برای انجام اصلاحات و سقوط حکومت فاسد ودیکتاتور رژیم آل‌خلیفه، کوچکترین خللی وارد نشده است.
این ائتلاف با‌اشاره به اقدامات هر ساله رژیم آل خلیفه برای سرکوب هرگونه فعالیت انقلابی جهت بزرگداشت سالگرد انقلاب 14 فوریه، تاکید کرد این اقدامات هرگز مانع تداوم تحرکات واعتراض‌های مردمی نخواهد شد و آزادگان بحرینی را از ادامه مسیر باز نخواهد داشت.
انقلاب بحرین در 14 فوریه 2011 با تظاهرات و تحرکات مسالمت‌آمیز مردمی آغاز شد. مردم بحرین می‌گویند خواستار تغییرات دموکراتیک و اصلاحات سیاسی از جمله تدوین قانون اساسی جدید هستند تا بر اساس آن دولت از سوی مردم انتخاب شود و مردم حاکم بر سرنوشت سیاسی خود باشند اما رژیم زورگو و دیکتاتور آل خلیفه به جای تحقق خواسته‌های مردمی از نظامیان سرکوبگر کشورهای عربستان، امارات، پاکستان استفاده کرد و به کمک آنان مردم مظلوم و بی‌دفاع خود را به خاک و خون کشید یا زندانی کرد.
پیام شیخ علی سلمان
شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین که مدتی است در زندان به سر می‌برد، در پیامی به مناسبت هفتمین سالروز انقلاب ۱۴ فوریه بحرین تأکید کرد، مردم بحرین علیرغم همه فشارها، بازداشت‌ها و سرکوب‌ها، گام‌های بزرگی برای رسیدن به خواسته‎های عادلانه خود برداشته‌اند. «علیاء رضی»، همسر شیخ علی سلمان به نقل از همسر خود تصریح کرد، ملت بحرین هرگز از خواسته‎های خود عقب‌نشینی نمی‌کند و این مسئله را با پایداری خود در طول هفت سال گذشته ثابت کرده‌ است. وی خاطرنشان کرد همسرش تنها برای انتقام و طولانی‎ترشدن مدت زندان وی و دورنگه داشتن او از میدان سیاست، در معرض اتهام قرار گرفته است.
آل‌خلیفه سرنگون می‌شود
حجت‌الاسلام سید «مرتضی سندی» دبیرکل جریان الوفاء الاسلامی بحرین اما روز گذشته اعلام کرد رژیم آل خلیفه با وجود حمایت‌های انگلستان و عربستان قابل سرنگونی است و مردم همچنان بر ضرورت سرنگونی آل‌خلیفه و در راس آنها «حمد عیسی» تاکید دارند.
وی در سخنانی تلویزیونی بر آمادگی بحرین برای بزرگداشت سالروز انقلاب بحرین با شعار ایستادگی تا سرنگونی آل خلیفه تاکید کرد و افزود، جنبش و قیام مردم کشور همچنان ادامه دارد و مردم سالروز شهادت شهدای انقلاب خود را گرامی می‌دارند و از سوی دیگر برگزاری تظاهرات‌ها و اعتراض‌های مردمی در سالروز انقلاب بحرین که از چند روز پیش آغاز شده قابل قدردانی است، زیرا مردم بر ضرورت سرنگونی آل خلیفه و در راس آنها حمد عیسی حاکم بحرین تاکید دارند. عضو جریان الوفاء بحرین در ادامه سخنان خود تاکید کرد ملت همچنان به راه خود برای سرنگونی رژیم ادامه می‌دهند و سالروز انقلاب خود را پرشور برگزار می‌کنند و این بزرگداشت پیامی است برای انگلستان و آمریکا که بدانند انقلاب مردم بحرین و اعتراض آنها به محاصره نظامی آیت‌الله عیسی قاسم همچنان ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.