رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی مجلس: هدف حمله آمریکا به سوریه حفظ آبرو و روحیه تروریست‌ها بود ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی مجلس:
هدف حمله آمریکا به سوریه حفظ آبرو و روحیه تروریست‌ها بود
 ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی حمله اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را عملیاتی نمایشی دانست و گفت: این حمله با هدف حفظ روحیه تروریست‌ها صورت گرفت.
به گزارش ایرنا، علاء‌الدین بروجردی درحاشیه بازدید از سازمان ملی استاندارد ایران در کرج در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، افزود: آمریکایی‌ها طراح اصلی جنگ تحمیلی به سوریه در طول هفت سال گذشته بوده‌اند و به اتفاق رژیم صهیونیستی و با کمک هم پیمانان اروپایی و منطقه‌ای تلاش کرده‌اند که در منطقه ما بحران ایجاد کنند.
وی تصریح کرد: پس از شکست در عراق به صورت نیابتی و با تشکیل هزاران تروریست از کشورهای دنیا با هدف تغییر ساختار سیاسی حاکم بر سوریه تلاش کردند.
بروجردی افزود: پس از هفت سال خروجی این کارنامه شکست بوده و به اهداف خود نرسیده‌اند و این مسئله برای مدعی ابرقدرتی در دنیا بسیار سخت است که این شکست تلخ را بپذیرد.
رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا به کمک انگلیس و فرانسه عملیاتی را با هدف حفظ آبرو و روحیه دادن به تروریست‌های شکست خورده در سوریه طراحی کرده و اجرا کردند که آن نیز جز بی‌آبرویی نتیجه‌ای برای آنان نداشت.
وی ادامه داد: خروجی این حمله جز یک محکومیت گسترده جهانی چیز دیگری در برنداشت و همه جنگ افروزی در منطقه را تقبیح کردند.
بروجردی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه درسوریه کشوری مانند روسیه و جمهوری اسلامی ایران که پیوسته حامی مقاومت بوده، وجود دارند، این تهاجم فاقد ارزش نظامی و یک شکست سیاسی دیگری درکنار شکست‌های دیگر آمریکا درمنطقه است.
وی با ‌اشاره به حضور مستشاری نیروهای جمهوری اسلامی ایران در سوریه، گفت: این حضور بنا به دعوت دولت سوریه و با هدف مبارزه با تروریست‌ها صورت گرفته و بسیار موفق بوده است.
وی ادامه داد: اگر حضور جمهوری اسلامی و روسیه صورت نمی‌گرفت ما امروز شاهد لیبی دیگری در خاک سوریه بودیم.
رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: به هم ریختگی امنیت منطقه در چنین شرایطی که بر خلاف قوانین و مقررات حاکم بر کشورها توسط آمریکا، صهیونیست‌ها، انگلیس و فرانسه صورت می‌گیرد، با پاسخ جدی کشورهای منطقه مواجه خواهد شد.
وی درباره موضوع فعالیت پیام رسان تلگرام در کشور نیز گفت: فیلتر شدن تلگرام موضوع اصلی ما نیست، بلکه بحث این است که شان ملی ما می‌طلبد که با توجه به مجموعه توانمندی هایمان از کانال‌های ایرانی و شبکه‌های داخلی متکی به خودمان استفاده کنیم و مقدرات خود را در اختیار بیگانگان نگذاریم.
وی ادامه داد: به سرعت در حال کار کردن در این خصوص هستیم تا بتوانیم این مهاجرت مقدس را انجام دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.