سیدحسن نصرالله‌: اسرائیل اگر تاسیسات هسته‌ای دیمونا را تخلیه نکند غافلگیر می‌شود ۲۹/ ۱۱ / ۱۳۹۵

سیدحسن نصرالله‌:
 اسرائیل اگر تاسیسات هسته‌ای دیمونا را تخلیه نکند غافلگیر می‌شود
 ۲۹/ ۱۱ / ۱۳۹۵


Image result for ‫سیدحسن نصرالله‌:  اسرائیل اگر تاسیسات هسته‌ای دیمونا را تخلیه نکند غافلگیر می‌شود‬‎
ندبیرکل حزب لله لبنان در واکنش به تهدید‌های رژیم صهیونیستی به شروع جنگ جدید علیه لبنان از صهیونیست‌ها خواست تاسیسات هسته‌ای دیمونا را تخلیه کنند وگرنه با غافلگیری بزرگی مواجه خواهند شد.
«سید حسن نصرالله» عصر پنجشنبه از طریق ویدئو کنفرانس در مراسم سالگرد شهادت «سید عباس موسوی»، « راغب حرب» و « عماد مغنیه» شهدای مقاومت اسلامی سخنرانی کرد و با توجه به تهدید‌های جدید رژیم صهیونیستی که در دوران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا بیشتر شده است گفت، حزب‌الله که هشدار قبلی‌اش درباره مخازن آمونیاک حیفا، سران اسرائیل را به منتقل کردن آن به مکانی دیگر وادار کرده، از دشمن صهیونیستی می‌خواهد که بعد از مخازن حیفا، دیمونا را هم نیز برچیند وگرنه با غافلگیری بزرگی مواجه خواهد شد.
وی افزود، زمانی اسرائیلی‌ها دولت‌ها و ارتش‌های عربی را تهدیدی نمی‌دانستند به جز ارتش سوریه اما الان رتبه تهدید ارتش سوریه را به این دلیل که سرگرم جنگ فرسایشی در داخل است، کاهش داده و حزب الله را در رتبه اول قرار داده‌اند و البته می‌گویند ایران هزاران کیلومتر از فلسطین فاصله دارد و تهدید اول نیست. به نظر می‌رسد هدف اصلی اسرائیل اعمال فشار مستمر بر مردم لبنان و هواداران مقاومت به طور خاص است، اسرائیلی‌ها می‌خواهند همواره بر اعصاب و روان ما فشار وارد کنند و به همین دلیل، هر از گاهی از جنگ علیه لبنان و آغاز این جنگ در آینده نزدیک سخن می‌گویند به ویژه با روی کار آمدن ترامپ می‌خواهند وانمود کنند که حمله به لبنان جدی است در حالی که اگر این تحلیل و ارزیابی درست باشد، بازهم ما را نمی‌ترساند، یعنی اگر ترامپ به « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل اجازه دهد و یا او را به شروع جنگ علیه لبنان تشویق کند، باز هم ما نمی‌ترسیم. هرچند اکنون برخی کشورهای عربی حاضر هستند هزینه جنگ اسرائیل علیه لبنان را بپردازند زیرا آنها حزب الله را بخشی از جبهه‌ای می‌دانند که بسیاری از طرح‌های سیاه آنها در منطقه را معطل و ناکام گذاشته است.
نصرالله برای تاکید بر این ارزیابی خود به برخی نشانه‌ها اشاره کرد و گفت: اسرائیل چند وقت قبل تصمیم گرفت مخازن آمونیاک در بندر حیفا را در مدت 10 روز تخلیه کند در حالی که ده‌ها سال این مخازن وجود داشته است، چرا؟ برای اینکه مقاومت مخازن که مانند بمب اتمی هستند، را در تیررس موشک‌های خود دارد و تاسیسات اتمی دیمونا هم به همین صورت است. اسرائیلی‌ها می‌دانند که اگر موشکی به دیمونا اصابت کند چه برسر آنها و رژیم اسرائیل می‌آید و با چه حجمی از خطرها مواجه خواهند شد. برخی گفته‌اند که تصمیم اسرائیل برای تخلیه مخازن آمونیاک حیفا نشانه‌ای برای نزدیک شدن زمان جنگ علیه لبنان است اما من با این ارزیابی موافق نیستم و تاکید می‌کنم که تخلیه مخازن آمونیاک حیفا، نشانه اعتراف دشمن به ایمان، باور‌، قدرت و توان مقاومت لبنان است زیرا می‌داند که اگر مقاومت وعده‌ای بدهد حتما آن را اجرا می‌کند و در گذشته بارها ثابت شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.