برای نخستین‌بار از سوی دو معاونت ریاست جمهوری جشنواره ملی “دستاوردهای دانشگاهی در کارآفرینی روستا” برگزار می‌شود


http://s5.picofile.com/file/8286779426/31179_664.jpg

نخستین جشنواره ملی "دستاوردهای دانشگاهی در کارآفرینی روستا"؛ جشنواره‌ای که برای روستاییان اقدام به برگزاری کارگاه‌های مختلف عملی برای انتقال تجربه از دانشگاه به روستا کرده است. حالا این جشنواره با مشارکت معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری و معاونت زنان ریاست جمهوری از ۹ تا ۱۵ اسفند در دانشکده شریعتی برگزار می‌شود.

به گزارش ایانا، این جشنواره در دو بخش پژوهشی و بخش جنبی شامل ایده‌های برتر و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، هدف جشنواره توانمندسازی و کارآفرینی روستاییان در جامعه و میزان تأثیرگذاری دانشگاه‌ها در این زمینه و شناسایی فرصت‌های کسب و کار و احیاء کردن هنر و صنایع دستی از یاد رفته است تا بار دیگر رونق به اقتصاد روستایی در کشور بازگردد.

بر اساس این گزارش، بنا بر آن بوده که در حوزه پژوهشی، پایان‌نامه‌هایی که صرفاً منجر به حل یک معضل در روستا شده‌اند، مقاله‌های کاربردی، طرح‌های پژوهشی با داده‌های عملیاتی مورد توجه واقع شوند.

همچنین در بخش جنبی شامل ایده‌های برتر و کارگاه‌های آموزشی، به ایده‌های برتر شامل ایده‌پردازی حول شناخت فرصت‌ها، برقراری ارتباط روستا با هدف شناخت بازار و تسهیل‌گری و ایده‌های مخاطبان در چارچوب طرح‌های ساده جمع‌آوری شده مورد قضاوت هیأت داوران قرار خواهد گرفت.

این گزارش می‌افزاید که همچنین در بخش دیگری از جشنواره ملی دستاوردهای دانشگاهی در کارآفرینی روستا، کارگاه‌های آموزشی در دو بخش کارگاه‌های عمومی و کارگاه‌های خصوصی دو تا هشت ساعته اقدام به انتقال تجربه بین دانشگاه و روستا خواهند کرد.

این گزارش تأکید دارد که در بخش کارگاه‌های عمومی، آموزش‌هایی نظیر قانون کار و بیمه، تدوین طرح کسب و کار، مهارت‌های مدیریتی، و بازاریابی و در بخش کارگاه‌های خصوصی آموزش‌هایی نظیر سوزن‌دوزی، منبت و معرق، کار خانگی صنعتی و گردشگری و مهمان‌پذیری به‌صورت کاربردی ارائه خواهد شد.

این گزارش در ادامه احیاء خودباوری و خوداتکایی ملی را از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرده و قرار بر این است که جشنواره مذکور در ابعاد دیگری در سال‌های آینده تکرار شود./

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.